Přeskočit navigaci

Hledejte práci s Europassem

S Europassem hledejte práci doma i v zahraničí s náskokem

 Co Vás může v zástupu žadatelů o práci odlišit? Evropský formát životopisu! Zaměstnavatel z něj pozná, co opravdu umíte. Obsahuje totiž kolonky, které v jiných životopisech nenajdete. Europass – životopis si můžete vyplnit zdarma a jednoduše online, ve všech oficiálních jazycích EU! Tak na co čekáte?


Proč Europass – životopis?

„Například v pracovních zkušenostech žadatel uvádí vedle vykonávané pozice a hlavní pracovní náplně také odpovědnost,“ říká Lubomír Valenta z Národního centra Europass (NCE ČR), jež se o Europass v ČR stará. „V sekci Vzdělání uchazeč zase vyplňuje nejen dosaženou kvalifikaci a titul, ale také profesní dovednosti a hlavní předměty studia. Vypisují se také nejrůznější školení včetně názvu a typu organizace, která jej poskytla,“ dodává Valenta. Vyzdvihnout lze v životopisu také to, co jiného ještě potenciálního zaměstnance zvýrazňuje: jeho technické, počítačové, organizační či sociální nebo umělecké dovednosti.


Hledám práci v zahraničí…

Europass – životopis lze využít i při v hledání práce v zahraničí. Formát životopisu je shodný ve všech členských zemích EU a lze jej online vyplnit ve všech oficiálních jazycích EU. Zaměstnavatelé na Europasss – životopis reagují dobře. Dosud si jej proto vyplnilo více než 10 milionů uživatelů po celé Evropě. V České republice si Europass – životopis za posledních 5 let vyplnilo více než 300 tisíc zájemců. Se svým Europass – životopisem můžete hledat ověřené informace o volných pracovních místech v zemích EU na stránkách EURES. Vyhledávat lze podle zvolené pracovní pozice, země, regionu nebo doby trvání pracovní smlouvy.


Co dál?

Znalost cizího jazyku lze zdůraznit pomocí Europass – jazykovém pasu. Na základě vlastního hodnocení se sem zaznamenává mluvení, psaní a porozumění v daném cizím jazyce podle úrovní A1–C2. „Není třeba dokládat certifikát nebo zkoušku. Díky jazykovému pasu mohou i ti uchazeči o práci, kteří nemají certifikát o složené zkoušce, detailně informovat o všech svých jazykových dovednostech v jednom či více jazycích“ říká Michala Čičváková z NCE ČR.


Kde Europass získám?

Na stránkách www.europass.cz jsou ke stažení všechny formuláře, a to zdarma, ve všech jazycích EU a včetně vzorových příkladů vyplněných životopisů i jazykových pasů. Kromě životopisu a jazykového pasu zahrnuje Europass ještě další tři dokumenty – dodatek k osvědčení, dodatek k diplomu a mobilitu. Každý zájemce si vybere, který z nich chce využít. Formát každého z nich je jednotný v rámci celé EU. Více informací na stránkách www.europass.cz.Zpět