Přeskočit navigaci

Europass – Ukaž, co umíš!

Chystáš se do světa? Hledáš stáž, brigádu nebo práci? Připrav si Europass! Ukaž, co umíš!

Ucházíš se o stáž v České republice nebo v zahraničí? Hledáš letní brigádu, nebo prostě končíš školu a připravuješ se na další krok ve svém životě? Ukaž, co umíš společně s Europassem!

*    Proč Europass – životopis?

Pokud ještě nemáš školu hotovou, stáhni a vyplň si Europass – životopis: lépe se Ti bude shánět brigáda nebo stáž ve firmě doma i v cizině. Je to zdarma a online.

Jestli Ti Tvoje škola spolu s maturitním vysvědčením nebo výučním listem předala také Europass – dodatek k osvědčení (v modrých deskách), využij toho a online si také vyplň Europasss – životopis. Tvůj případný zaměstnavatel nebo pracovní agentura, kde budeš hledat práci, to ocení. Můžeš ho předložit, i pokud se ucházíš o práci v zahraničí, formulář je připravený ve všech jazycích EU.

Zaměstnavatel z Europass – životopisu lépe pozná, co umíš. Vyplníš v něm svoje pracovní zkušenosti a všechny dovednosti včetně počítačových, technických, sociálních nebo organizačních. Blýsknout se můžeš i kurzy nebo školeními, které jsi absolvoval/a.

*    Co dál?

Připrav si také svůj Europass – jazykový pas. Sem na základě vlastního hodnocení podle úrovní (A1–C2) vyplníš, jak mluvíš, píšeš a rozumíš v angličtině, němčině nebo dalších cizích jazycích. Nemusíš dokládat žádný certifikát nebo zkoušku. Budeš tak detailně informovat o všech svých jazykových dovednostech v jednom či více jazycích. Jednoduše se ohodnotíš sám/a. Hned a online.

*    Jak na to?

Na stránkách www.europass.cz najdeš všechny formuláře ke stažení i k online vyplnění. Můžeš si je vyplnit ve všech jazycích EU. Pokud si nebudeš vědět rady s vyplněním, můžeš nakouknout do vzorových příkladů předvyplněných Europass – životopisů i Europass – jazykových pasů. Ukaž, co umíš! Nebudeš sám, Europass – životopis si dosud vyplnilo přes 10 milionů lidí v celé EU. Připrav si také svůj Europass!

*    Chci studovat v zahraničí

Informace o studiu v Evropě, ověřené a na jednom místě, najdeš na stránkách www.ec.europa.eu/ploteus. Kouknout můžeš i na Evropský portál pro mládež www.europa.eu/youth) nebo stránky IRIS (www.iris.siu.no).

*    Kde Europass získám?

Kromě životopisu, jazykového pasu a dodatku k osvědčení zahrnuje Europass ještě další dva dokumenty – dodatek k diplomu a mobilitu. Každý zájemci si vybere, který z nich chce využít. Formát každého z nich je jednotný v rámci celé EU. Více informací na stránkách www.europass.cz.


Zpět