Přeskočit navigaci

Analýza práce a potřeb poradců v oblasti kariérového poradenství na školách

Drahoňovská, Petra - Eliášková, Ivana

Praha: NÚV, 2011. 52 stran.

Publikace rozmanitě představuje kariérové poradenství na základních a středních školách z pohledu jejich výchovných a kariérových poradců. Kromě představení profilu výchovných a kariérových poradců na školách mapuje i jejich materiální zázemí pro výkon práce, dostupnost služeb kariérového poradenství na školách a jejich propagaci.

Publikace informuje také o vlastní práci školních kariérových poradců, např. jaké nástroje poradci využívají, jak spolupracují s jinými institucemi, s jakými klienty pracují, nebo jaké témata a problémy s nimi nejčastěji řeší. S tím souvisí také zjišťování aktuálních potřeb a podpory kariérových poradců na školách dotýkající se převážně potřeb a zájmů v oblasti dalšího vzdělávání.

Materiál vznikl v rámci projektu VIP Kariéra II – Kariérové poradenství v podmínkách kurikulární reformy. Jedná se o první dílčí studii realizovanou v rámci souboru několika dalších analytických materiálů zaměřených na kariérové poradenství na základních a středních školách a na úřadech práce.

pdf F-9.0.65-Vo_Analyza_prace_a_potreb_poradc§_v_pblasti_karieroveho_poradenstvi_na_skolach.pdf

Kliknutím na tuto ikonu si můžete publikaci ve formátu PDF buď otevřít nebo uložit. Pokud nemáte Acrobat Reader, lze jej získat zde.


Zpět