Přeskočit navigaci

Vývoj vzdělanostní a oborové struktury žáků a studentů ve středním a vyšším odborném vzdělávání v ČR a v krajích ČR a postavení mladých lidí na trhu práce ve srovnání se stavem v EU – 2012/13

Vojtěch, Jiří - Chamoutová, Daniela

Praha: NÚV, 2013. 43 stran.

Publikace informuje o vývoji základní struktury středního a vyššího vzdělávání (vývoj počtu a podílů žáků 1. ročníků středního vzdělávání, u víceletých gymnázií v ročnících odpovídajících 1. ročníku SŠ a vývoji počtu a podílů studentů 1. ročníků nástavbového studia a vyššího vzdělávání), a to i v členění dle krajů. Publikace poskytuje rovněž informace o vývoji struktury středního a vyššího vzdělávání podle skupin oborů, vč. grafů a tabulek pro roky 2007 až 2012.

Ve druhé části se zabývá postavením mladých na trhu práce v ČR a EU a to zejména ve vztahu ke vzdělanosti a nezaměstnanosti mladých lidí. Analyzuje nezaměstnanost mladých v evropských zemích s porovnání s celkovou nezaměstnaností i podle dosaženého vzdělání. V závěru se zabývá pohledem na mladé bez zaměstnání, kteří práci nehledají, a vztahem předčasných odchodů a nezaměstnanosti.

pdf F-9.0.75_Vyvoj_vzdelanostni_a_oborove_struktury_zaku_a_studentu_ve_strednim_a_vyssim_odbornem_vzdela.pdf

Kliknutím na tuto ikonu si můžete publikaci ve formátu PDF buď otevřít nebo uložit. Pokud nemáte Acrobat Reader, lze jej získat zde.


Zpět