Přeskočit navigaci

Žáci a studenti se zdravotním postižením ve středním a vyšším odborném vzdělávání

Trhlíková, Jana – Vojtěch, Jiří

Praha: NÚOV, 2010. 40 stran

Publikace v přehledné formě přináší přehled o vzdělanostní a oborové struktuře žáků se zdravotním postižením, kteří ve šk.r. 2009/10 vstoupili do 1. ročníků středních a vyšších odborných škol. Materiál vychází z dat ÚIV k 30.9.2009. Uvádí údaje o počtech a podílech žáků v podrobném členění podle vzdělanostní i oborové struktury, dále i počty žáků v jednotlivých oborech vzdělání. Rovněž poskytuje podstatné informace o struktuře žáků se zdravotním postižením podle druhu postižení a způsobu integrace a mapuje tak existující vzdělávací nabídku pro tyto žáky. V neposlední řadě zahrnuje i krajský pohled. V závěru materiálu je uvedeno komplexní srovnání celkové struktury žáků.

Publikace reaguje na nedostatek dostupných relevantních informací o vzdělávání žáků se zdravotním postižením a doplňuje existující přehledy vývoje vzdělanostní a oborové struktury žáků ve středním a vyšším odborném vzdělávání i pro tuto specifickou skupinu.

pdf F-9.0.109_Zaci_a_studenti_se_zdravotnim_postizenim_ve_strednim_a_vyssim_odbornem_vzdelavani.pdf

Kliknutím na tuto ikonu si můžete publikaci ve formátu PDF buď otevřít nebo uložit. Pokud nemáte Acrobat Reader, lze jej získat zde.


Zpět